TBL. Emocje do ostatniej sekundy

Walka i emocje do ostatnich sekund, ale niestety kolejny raz przegrywamy rzutem w ostatniej sekundzie meczu. Naszym katem został Łukasz Wiśniewski, który w ostatniej minucie trzykrotnie trafił zza linii 6,75 metra, jednocześnie zapewniając swojej drużynie tryumf 82:85.

Fakty: Jest to drugie w tym sezonie zwycięstwo Polskiego Cukru Toruń nad PGE Turowem. Torunianie jeszcze nigdy nie przegrali w PGE Turów Arenie.

Kluczowy element: W trzeciej kwarcie drużyna Jacka Winnickiego, za sprawą dobrej skuteczności z gry, prowadziła różnicą dziesięciu "oczek". Zgorzelczanom udało się zniwelować stratę do 5 punktów, m.in. za sprawą Jovana Novaka. Następnie zanotowali świetną serię 12:0 i wyszli na czteropunktowe prowadzenie na minutę przed końcowym gwizdkiem, lecz wtedy do głosu doszedł Łukasz Wiśniewski.

Najlepszy w PGE Turowie: Mateusz Kostrzewski był najlepszym strzelcem zgorzelczan z 22 punktami i siedmioma zbiórkami na koncie. Trafił dwie ważne "trójki". Po raz kolejny rozegrał spotkanie na dobrej skutecznośći – 69,2%. 10 zbiórek, z czego 7 w ataku, zanotował Denis Krestinin, który coraz lepiej czuje się w walce pod tablicami.

Najlepszy w Polskim Cukrze: Łukasz Wiśniewski został bohaterem meczu w PGE Turów Arenie. Na minutę przed końcem jego drużyna przegrywała czteroma punktami. Wtedy były zawodnik "Czarno-zielonych" w ciągu blisko minuty trzykrotnie trafił za trzy i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. W całym meczu popularny "Wiśnia" zdobył 19 punktów, dokładając do tego 2 zbiórki i 3 asysty. Świetne spotkanie rozegrał także Stevan Milosevic, który rzucił nam 17 punktów, przy 100% skuteczności z gry i zebrał 13 piłek, z czego 8 w ataku.

Następny mecz w Zgorzelcu: PGE Turów – Energa Czarni Słupsk 27.01.2016. Bilety dostępne na www.ebilety.eu oraz w biurze klubu.

PGE Turów Zgorzelec – Polski Cukier Toruń 82:85 (21:23, 19:29, 21:14, 21:16)

PGE Turów: Kostrzewski 22, Dillon 14, Dylewicz 11, Novak 10, Krestinin 9, Tatum 9, Archibeque 4, Karolak 3.

Polski Cukier: Wiśniewski 19, Gibson 18, Milosević 17, Michalak 11, Kornijenko 8, Sulima 6, Cummings 4, Perka 2, Michalski 0