PLK. Udane otwarcie sezonu

Po wyrównanej pierwszej połowie zgorzelczanie poprawili grę w defensywie i przystąpili do ataku, ostatecznie pokonując Siarkę 51:87. Wiele problemów rywalom sprawili Kirk Archibeque i David Jackson, którzy w sumie zdobyli 28 punktów.
Fakty: "Czarno-zieloni" nie pozwolili podopiecznym trenera Zbigniewa Pyszniaka na odniesienie historycznego tryumfu w rozgrywkach z przygranicznym zespołem. Rywale w ostatnich dwóch kwartach zdobyli zaledwie 15 punktów, przy 49 zgorzelczan.
Kluczowy element: Poprawa gry w defensywie okazała się być kluczem do wygranej. Gospodarze nie potrafili sobie z nią poradzić, co prowadziło do dużej ilości popełnianych przez nich błędów, które potem wykorzystywali "Czarno-zieloni". Dodatkowo, 63% skuteczność z gry pozwalała na systematyczną budowę przewagi w ostatnich 20 minutach.
Najlepszy w PGE Turowie: Kirk Archibeque rzucił 14 punktów i zanotował 9 zbiórek. Wyróżniał się także David Jackson, któremu oprócz 14 punktów zapisano jeszcze 3 zbiórki i 3 przechwyty. Niewiele czasu na zgranie się z pozostałymi zawodnikami miał Denzell Erves, który otrzymał od trenera Fischera niecałe 16 minut. To wystarczyło, aby zebrać 5 piłek i zdobyć 8 punktów, przy 100% skuteczności.
Najlepszy w Siarce: Brandon Brown był najlepszym strzelcem swojego zespołu z 13 "oczkami" na koncie. Spędził na parkiecie blisko 37 minut i mimo iż oddawał wiele rzutów, większość z nich była niecelna.

PLK. Po raz ostatni w tym…

Ostatni mecz rundy zasadniczej w niedzielę o 12:40 w PGE Turów Arenie z Polskim Cukrem Toruń.