PLK. Czwarty tryumf

Po raz kolejny liderem zespołu był Kirk Archibeque, który zdobył 15 punktów i zanotował 8 zbiórek. Wyróżniali się też Denis Ikovlev i Mateusz Kostrzewski. Zgorzelczanie po pierwszej połowie prowadzili 18 punktami. Dzięki serii 13-0 zawodnicy prowadzeni przez Piotra Ignatowicza niebezpiecznie zbliżyli się do "Czarno-zielonych". Ci jednak wrócili do gry dzięki trafieniom Cartera i Ikovleva, ostatecznie wygrywając czwarty mecz w sezonie, 71:63.
Fakty: "Czarno-zieloni" podtrzymali serię zwycięstw nad drużyną z Koszalina, która trwa już od 17 listopada 2012 roku. Mimo emocjonującej końcówki, zgorzelczanie ani razu nie oddali AZS-owi prowadzenia w spotkaniu.
Kluczowy element: PGE Turów łatwo wykorzystywał straty popełniane przez przeciwników. To pozwoliło szybko zbudować przewagę. W drugiej połowie widać było po gospodarzach zmęczenie, zgubiona została też gdzieś koncentracja, co wykorzystali rywale.
Najlepszy w PGE Turowie: Kirk Archibeque toczył wyrównany pojedynek z Darellem Harrisem. Amerykanin po raz kolejny był najlepszym strzelcem z 15 punktami. Zebrał też 8 piłek. Zimną krew do końca zachowali Denis Ikovlev i Tweety Carter, którzy do konta zespołu dołożyli odpowiednio po 10 i 12 "oczek". Na 80% skuteczności z gry zagrał Mateusz Kostrzewski (10 pkt, 5 zb).
Najlepszy w AZS-ie: Najwyższy EVAL w zespole miał Darrell Harris. Środkowy zdobył 7 punktów, zebrał 13 piłek i raz asystował. W czwartej kwarcie wyniku bronili Igor Wadowski (11 pkt, 4 zb) i Jakub Zalewski (14 pkt, 5 zb). To w głównej mierze dzięki ich punktom koszalinianie wrócili do gry.