PLK. Porażka w dogrywce

Po wyrównanym meczu zgorzelczanie musieli uznać wyższość gospodarzy w dogrywce, przegrywając  107:105. Dobre spotkanie rozegrali David Jackson, Michał Michalak i Denis Ikovlev, którzy w sumie zdobyli 58 punktów.
Fakty: Podobnie jak i podczas Meczu Otwarcia w PGE Turów Arenie, także i teraz w regulaminowym czasie gry nie wyłoniono zwycięzcy. W dogrywce o 2 punkty więcej zdobyli gospodarze i to oni mogli cieszyć się z ostatecznego tryumfu. Pierwsze i ostatnie punkty w meczu dla "Czarno-zielonych" zdobył Michael Gospodarek.
Kluczowy element: Drużyna King Szczecin wymusiła w tym spotkaniu 30 fauli, zgorzelczanie o 7 mniej. Dodatkowo, skuteczność gospodarzy na linii 4 metrów była zdecydowanie wyższa od przyjezdnych. W tym elemencie szczecinianie zdobyli 30 "oczek", podopieczni Fischera o blisko połowę mniej (16).
Najlepszy w PGE Turowie: David Jackson był bliski "double-double". Amerykanin zdobył 23 punkty, zebrał 9 piłek i pięciokrotnie asystował. Oprócz niego wyróżniali się Denis Ikovlev i Michał Michalak, który pięć razy trafił z dystansu.
Najlepszy w King Szczecin: Paweł Kikowski okazał się dziś być katem "Czarno-zielonych" z 27 "oczkami" na koncie, przy 63,6% skuteczności z gry. Nie mylił się także na linii rzutów osobistych (13/13). Wiele problemów stworzył także Taylor Brown (22 pkt, 9 zb). Marcin Nowakowski w trzeciej kwarcie cztery razy  z rzędu trafił za trzy (w całym meczu 5/7), co pozwoliło King Szczecin zbudować przewagę.

- Michael Gospodarek (3 as)
Kolejny mecz: W czwartej kolejce rywalem zgorzelczan będzie drużyna MKS Dąbrowa Górnicza. Początek spotkania w PGE Turów Arenie w piątek (28.10) o 18:30. Bilety do nabycia na ebilety.eu, w biurze klubu oraz w kasach hali na półtora godziny przed rozpoczęciem.

23/10/2016 - 13:23